جندگی

"جنده" در اصل به معنی سهل الوصول، پیش پا افتاده و در دسترس همگان است و در اصطلاح رایج به معنی زنی ست که بدن خود را به ازای دریافت پول، جهت استفاده جنسی در اختیار مردی قرار میدهد. در مقابل، صفت پاکدامن به زنی اطلاق میشود که بدنش را تنها در اختیار شوهرش میگذارد، ولی آیا تا به حال فکر کرده اید در ازای دریافت چه چیزی؟
هم در شرع و هم در عرف، مردان مسئول برآورده کردن هزینهء خانواده و زن و فرزند خود هستند، و در نگاهی دقیقتر مرد پس از ازدواج وظیفه تأمین مخارج همسر خود را متقبل میشود و در عوض همسرش نیازهای جنسی او را مرتفع میسازد. به عبارت ساده تر ازدواج یک معامله است بین زن و مرد که بر اساس آن مرد مخارج زندگی زن را بر عهده میگیرد و زن به ازای دریافت هزینه ها و مخارج زندگی خود، بدنش را جهت استفاده جنسی در اختیار شوهر قرار میدهد. آیا این همان تعریف جندگی نیست؟ پس آیا تمام زنانی که ازدواج کرده اند به نحوی جنده هستند؟
شاید در جواب این پارادوکس گفته شود که در جامعه امروز، زنان و مردان دوشادوش هم مخارج خانواده را تامین میکنند. ولی باید به این نکته توجه کرد که هرچند بیش از پیش، ولی هنوز هم درصد نسبتاً ناچیزی از زنان شاغلند و هرگز استثنا اصل قانون را زیر سئوال نمیبرد.
اگر بگویید جنده ها خود را در اختیار مردان متعدد قرار میدهند ولی زنان محسنه تنها با یک مرد ارتباط جنسی دارند، باید بدانید که بسیاری از جنده ها هم به اصطلاح "تک پر" ند!!
اگر در پاسخ، به صیغه عقد و این قبیل مسائل اشاره شود باید گفت عقلاً خواندن یک سری ورد آنهم به زبان عربی هرگز از قباحت یک عمل ناپسند نمیکاهد.
و در نهایت اگر جهت رد این مدعا سخن از عشق و عاطفه به میان آید، این هم یک استثنا ست و اغلب پسران و دختران قبل از ازدواج حتی آشنایی کافی با هم ندارند. جالب اینجاست که در دین مبین اسلام حتی نگاه کردن به فرد نامحرم گناهی بزرگ و نابخشودنی به حساب می آید چه رسد به عشق و عاشقی. آیا این خود به معنی ترویج و اشاعه مسلک جندگی نیست؟

 

مطلبی که ملاحظه فرمودید، دستنوشته ای ست به سبک اسپرسیونیسم که نیّت از نگارش آن نه بیان اعتقاد شخصی و نه طرح یک مدعا، بلکه به تصویر کشیدن اقتدار و توانایی اندیشه و گفتار است؛ و بیان این اصل که آمیختن دو مؤلفه مذکور چنان قدرتی ایجاد میکند که حتی میتواند فرایند مقدس و پسندیده ای چون ازدواج را در کنار پدیده منحوس و نکوهیده ای چون جندگی قرار دهد. هدفی که این مقاله دنبال میکند، به چالش طلبیدن اندیشه و پندار خوانندگان در راستای اثبات بدیهیات و رد مغلطه ها و سفسطه ها ست؛ که این امر گاه چندان که به نظر میرسد ساده نیست. اگر کسی ادعا کند که دو دو تا مساوی است با پنج تا، آیا حداقل جهت اثبات سیستماتیک بودن تفکر خود ادلّه کافی جهت رد ادعایش داریم؟

/ 58 نظر / 157 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسن

کی گفته ازدواج فقط یک معامله جنسی است؟خیلی ساده انگارانه است!

mobina

na benazare man zani ke jeloye havas haye sheytaniash ra migirad pak va mobara az gonah ast va ba jendehaye khiyabaniye bi efat ghabele moghyese nist[قهر]

علی

شرمنده یعنی اونیکه ازدواج می کنه مساوی با جندست؟پس نویسنده به مادر خودش و همچنین نزدیکانش رجوع کنه ببینه اونا که جنده نیستن پس چجوری زاد و ولد می کنن؟

پرنیان

مطلبتون روخوندم. لطفا جهت حفظ عفت عمومی از انتشار اینگونه مطالب که در همان کامنت اول جواب خوبی به شما داده اند خود داری کنید. اینهمه موضوعات دیگه هست اگر می توانید در سایر زمینه ها اظهار فضل کنید. در انتشار افکارتان سعی کنید خدا را در نظر بگیرید. زود باشد آن زمانی که همه در پیشگاه خداوند حاضر شویم و راجع به کرده ها و گفته هایمان پاسخگو باشیم.در پایان لطفا این مطلب را از وبلگتان حذف کنید. باتشکر.

علی

مزخرف محض گذاشتی تو وبلاگت.کی گفته زن با مرد ازداوج میکنه که مرد خرجش رو بکشه و زن بهش پا بده.با عقل ناچیزت به این پی بردی؟یا گروهی با رفقا به این نتیجه رسیدین؟

منتقد

سلام همون طور که گفتید معنی کلمه سهل الوصول بودن است. آیا زنی که ازدواج می کند سهل الوصول است شرط یک جنده برای همبستری فقط تطمیع مادی است چنانچه اگر شرایط بهتری را با فرد دیگری بیابد مسلما محل خود را تزک کزده و بع سمت آن می رود. حال یک سوال!!! آیا زنیکه شما برای انتخاب به همسری به خواستگاری اش می روید فقط از شما نفقه می خواهد. آیا بعد قبل و بعد از ازدواج تنها معیار او پول است. آیا قانون و شرع مبین اسلام برای دو فرد مزدج حقوق و تکالیفی را معین نکرده است که البته برای دو هوسران ساعتی موجود نیست. آیا شرع و قانون به همسر یک فرد صرفا برای دست یافتن به شرایط مادی بهتر اجازه جدایی از همسر و ژیوستن به فرد دیگری را می دهد. شما به چه اجازه ای امر مقدس ازدواج را همردیف فحشائ و منکری چون جندگی قرار می دهید. چرا به خود اجازه می دهید احساسات خوانندگان وبلاگتان را جریحه دار کنید. و چرا های دیگر که امیدوارم به آنها ژاسخ دهید و دست از این امر بردارید. مجال های بسیاریبرای به رخ کشیدن قدرت تفکر وجود دارد. به انها بژردازید و دست از ایجاد شبهه در دین بردارید که در این ورت یار شیطان خواهید بود. الهی اهدنا الصراط المستقی

maral

سلام من با این نظر کاملا موافقم جندگی ربطی به این نداره که شوهر داشته باشی یا اینکه دوست پسر به نظرم جندگی یعنی اینکه نتونی بی شوهر زندگی کنی بعضی ها حتی نمیتونن بی شوهر باشن واسه روز هم.. میزن ازدواج می کنن ولی بعضی ها گه گداری دوست پسر می گیرن که یعنی کمتر جندگی دارن

کلفتچیان

این حرفا کیرته کوس مفت کجا سراغ داری،؟

سجاد

نویسنده مادر جنده ... آخ ببخشید یعنی منظورم این بود که مادرش فقط برای خرجی ............... اصلا ولش کن. مامان چطوره؟یعنی میخواستم بگم خودت چطوری؟ راستی نویسنده متاهله یا مجرد ؟ آخه اینجوری بده که !!!

شمی

ازدواج یه امر مقدسه که آدمونمیزاره به فساد کشیده بشه این متنی که نوشتین مذخرفه تامه ازدواج باخودفروشی وجندگی فرق زیادی داره خداشهوت رو تووجود هرآدمی قرارداده راه صحیح کنترلواستفادشم نشون داده ازدواج اگه جندگی بودحضرت زهرا باکره میموندنوشوهرنمیکردن.